Reklama

Reklama

Koniec linii Z46 do Ozorkowa. Co się stało?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Koniec linii Z46 do Ozorkowa. Co się stało?  - Zdjęcie główne

Nie funkcjonuje już linia Z46 - zastąpiły ją dwie "dziesiątki" | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Zastępcza linia autobusowa Z46 kursująca między Łodzią, Zgierzem i Ozorkowem przestała funkcjonować. Z początkiem lutego zastąpiła ją zgierska linia nr 10.

Reklama

Zastępcza linia autobusowa Z46 wprowadzona została za tramwaj kursujący na trasie Łódź-Zgierz-Ozorków w 2018 roku. Została wówczas wyłączona z użytkowania ze względu na zły stan trasy. Od lutego Z46 przestała funkcjonować, obecnie zastępuje ją zgierska „dziesiątka”. Co jeszcze się zmieniło? 

Do Ozorkowa zgierską „dziesiątką” – linia Z46 zlikwidowana

Ze Zgierza do Ozorkowa można dojechać teraz liniami 10 i S10. Jak wynika z informacji na stronie Miejskich Usług Komunikacyjnych w Zgierzu „nowa” dziesiątka zastąpi „zetkę” na trasie: Dworzec, ul. Kolejowa – Cezaka – Pl. Kilińskiego – Długa (Dołek) – Łęczycka – Ozorkowska – Lućmierz – Emilia – Słowik – Aleksandria – Ozorków. Z kolei „dawna” dziesiątka ma teraz oznaczenie S10 – dojedziemy nią do Strefy Ekonomicznej. Trasa S10 obejmuje przystanki: Dworzec, ul. Kolejowa – Cezaka – Pl. Kilińskiego – 1 Maja – Piłsudskiego – Piątkowska – Musierowicza – Łęczycka – Ozorkowska – Strefa Ekonomiczna. 

Nie zmniejszyła się natomiast częstotliwość kursów – pasażerowie mogą być więc spokojni. W dni robocze w godzinach szczytowych mogą liczyć na dwa kursy na godzinę. W godzinach wieczornych natomiast odstępy między kursami wynoszą około półtorej godziny. Istotną zmianą jest jednak likwidacja kursu nocnego. Choć funkcjonująca do niedawna Z46 obejmowała także godziny nocne, nowe „S-ki” najpóźniejszy kurs oferują o 22:55 i 21:31.  Mieszkańcy korzystający z nocnych połączeń między Łodzią, Zgierzem i Ozorkowem będą musieli więc poszukać alternatywy dla przejazdu tą trasą. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy