Reklama

Reklama

Łódzkie solidarne z Ukrainą. W Zgierzu przekazano trzy wozy strażackie

Opublikowano: czw, 3 mar 2022 16:11
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu odbyła się oficjalna odprawa, podczas której przekazano trzy samochody pożarnicze dla strażaków z Ukrainy.

Reklama

Podczas odprawy w Komendzie Powiatowej PSP w Zgierzu przekazane zostały samochody strażackie z OSP Ozorków, OSP Rąbień i OSP Wypychów. Po dyspozycji z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej wozy trafiły do Wydziału Technicznego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. Stamtąd kolumna udaje się na granicę polsko - ukraińską.  

Przekazanie wozów jest odpowiedzią na apel przedstawicieli straży pożarnej z Ukrainy, którzy zwrócili się do Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie z prośbą o pomoc i możliwość przekazania sprzętu pożarniczego.  Na terenie całego kraju odbyły się zbiórki zainicjowane przez jednostki OSP i PSP – dla ukraińskich oddziałów straży pożarnej zgromadzono niezbędny sprzęt – ubrania, hełmy, rękawice, podstawowe wyposażenie gaśnicze i torby medyczne. Dary zostały przekazane do Komendy Wojewódzkiej z Łodzi, stamtąd zostały zaś przewiezione na granicę skąd ukraińscy strażacy odebrali zaopatrzenie. Po tej akcji powstał pomysł przekazania również wozów strażackich wyposażonych w niezbędny sprzęt ratowniczo – gaśniczy.

 „Kontynuując akcje pomocy dla ukraińskich strażaków mamy przygotowane do przekazania 11 samochodów gaśniczych z OSP. Samochody te czekają na informacje z Komendy Głównej. Po dyspozycji z Warszawy przyjadą na zbiórkę na Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4, gdzie po sprawdzeniu dokumentów wyruszą do miejsca przekazania stronie ukraińskiej” – poinformowała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej. 

W zgierskiej odprawie wzięli udział wójt gminy, Komendant Powiatowy Straży Pożarnej, jego zastępca, przedstawiciele OSP i kierowcy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu, którzy dostarczą samochody. Z województwa łódzkiego przekazano dla Ukrainy wozy strażackie z OSP Wypychów, Rąbień, Ozorków, Sławno, Bęczkowice, Niechcice, Sikawa, Kiernozia, Bąków Górny i Grzmiąca. Kolumna samochodów wyruszyła już na granicę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy