Reklama

Reklama

Szkoły w Zgierzu przygotowują się na przyjęcie dzieci z Ukrainy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Szkoły w Zgierzu przygotowują się na przyjęcie dzieci z Ukrainy  - Zdjęcie główne

Ważna informacja dla opiekunów dzieci z Ukrainy | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Zgierskie szkoły zbierają dokładne informacje na temat ilości chętnych do nauki w tutejszych placówkach dzieci przybyłych z Ukrainy. Jak poinformowały władze miasta, szkoły w Zgierzu czekają na przyjęcie dzieci ukraińskich uchodźców.

Reklama

Na ten moment do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Wydziału Edukacji i Młodzieży Urzędu Miasta Zgierz oraz dyrektorów szkół wpłynęły informacje o około 60 dzieciach z Ukrainy, które opiekunowie chcieliby zapisać do tutejszych placówek. Jak informuje UMZ, nie jest to ostateczna liczba najmłodszych uchodźców - sytuacja ulega zmianie i prawdopodobnie będzie ich więcej. 

„Na razie gromadzimy dzieci w szkołach, w których uzyskają pomoc psychologiczno-pedagogiczną i wsparcie językowe. W sześciu zgierskich szkołach są nauczyciele języka rosyjskiego, ale w miarę potrzeby pojawią się też w pozostałych placówkach” – poinformował Marek Lipiec, naczelnik Wydziału Edukacji i Młodzieży UMZ.

Na ten moment trwają prace na ustaleniem dokładnej liczby dzieci, które przybyły do Zgierza, ich wieku, informacji na temat posiadanych dokumentów i stopnia znajomości języka polskiego. Obywatele Ukrainy, którzy chcą zapisać swoje dzieci do zgierskich szkół i przedszkoli proszeni są o kontakt telefoniczny z Wydziałem Edukacji i Młodzieży Urzędu Miasta Zgierz: 690 540 369.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy