Reklama

Reklama

Obchody uroczystości Bożego Ciała w Zgierzu. Procesja przeszła ulicami miasta [galeria]

Opublikowano: czw, 16 cze 2022 13:57
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Święto Bożego Ciała to dla jednych dzień wolny od pracy, dla innych zaś duchowe spotkanie z Bogiem. Tego dnia w parafiach w całym kraju odbywają się uroczystości ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Nasza redakcja odwiedziła z aparatem parafię św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu.

Reklama

Boże Ciało w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Zgierzu 

Uroczysta Msza św. rozpoczęła się o godzinie 10.00. Celebrował ją ks. kanonik Andrzej Chmielewski. Tuż po niej w procesji wierni przemaszerowali z Domu Parafialnego, a następnie ul. Aleksandrowską, ul. Gołębią, ul. Piotra Skargi i ul. Łęczycką do kościoła. Pochód zatrzymywał się na modlitwę przy przygotowanych przez mieszkańców stacjach.

W kazaniach do wiernych duchowni poruszali problemy dnia codziennego wiernych, a także nie bez komentarza pozostawili sytuację, która obecnie ma miejsce zarówno w kraju, jak i za naszymi granicami.

Uroczysta procesja zakończyła się około południa na schodach kościoła, gdzie został umieszczony ostatni z przygotowanych ołtarzy. Tłum wiernych pomaszerował w pełnym słońcu do kościoła, by z powagą zakończyć dzisiejsze uroczystości. Wielu z wiernych po nabożeństwie zabrało do domu poświęconą gałązkę brzozy, która zgodnie z wierzeniami ma zapewnić domownikom zdrowie i dosadnie życie na kolejny rok.

Całe wydarzenie upłynęło spokojnie. Porządku pilnowała zgierska policja, która sprawnie pokierowała ruchem kołowym w najbliższych okolicach kościoła i na trasie procesji.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy