Reklama

Reklama

Skradzione auto z Aleksandrowa Łódzkiego znaleziono w Zgierzu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP w Zgierzu

Skradzione auto z Aleksandrowa Łódzkiego znaleziono w Zgierzu - Zdjęcie główne

Policja w Zgierzu odzyskała skradziony samochód | foto KPP w Zgierzu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Policja w Zgierzu odzyskała skradziony samochód. Szukała go Komenda Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Reklama

Odnaleziono skradzione auto w Zgierzu

27 marca odnaleziono skradzione auto na jednym ze zgierskich osiedli. Samochodu poszukiwała Komenda Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Szacunkowa wartość pojazdu wynosiła 70000 zł. Ford Kuga został wcześniej skradziony w Aleksandrowie Łódzkim. 

Na jednym ze zgierskich osiedli policjanci zauważyli samochód z dziwnie wyglądającą tablicą rejestracyjną, która wzbudziła ich podejrzenia. 

- Po chwili policjanci byli już pewni, że odnaleziony przez nich ford został skradziony. Na miejsce dotarł policyjny technik z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu i zabezpieczył ślady kryminalistyczne ze skradzionego pojazdu. Sprawę prowadzą policjanci ze Zgierza - komentuje asp. Robert Borowski, oficer prasowy KPP w Zgierzu. 

Policja prosi mieszkańców o czujność i apeluje do nich. 

- Reagujmy na obcych kręcących się na parkingach i zaglądających do pojazdów. Takie zachowanie może uchronić i twój pojazd. Jeżeli w okolicy naszego miejsca zamieszkania zauważymy zaparkowane 'obce; samochody stojące tam dłuższy czas warto skontaktować się z dzielnicowym i przekazać mu taką informację, może auto zostało skradzione i wróci do właściciela - mówi asp. Borowski. 

Kradzieże samochodów są wciąż powszechnym przestępstwem w naszym regionie i nie tylko. 

Kradli tiry z naczepami. Grupa przestępcza przed sądem

Prokurator objął zarzutami łącznie 37 osób, którym zarzucił popełnienie kilkuset przestępstw. Śledztwo było prowadzone z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi.

Za zarzucane czyny oskarżonym grozi do 10 lat więzienia. Według śledczych grupa działała od 1999 do 2016 roku w Polsce i w Niemczech. Jej członkowie kradli tiry z naczepami i przewożonym towarem oraz samochody osobowe. Łączna wartość skradzionych pojazdów wynosiła ponad 29 milionów złotych.

Prokurator zarzuca oskarżonym popełnienie łącznie kilkuset przestępstw, w tym udział w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieże z włamaniem do samochodów, paserstwa skradzionych samochodów, jak również przerobienie znaków identyfikacyjnych pojazdów VIN. 

 - informuje Dział Prasowy Prokuratury Krajowej. 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy