Reklama

Reklama

Policja zabezpieczyła 1000 paczek nielegalnych papierosów i 10 kg tytoniu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe, KPP w Zgierzu

Policja zabezpieczyła 1000 paczek nielegalnych papierosów i 10 kg tytoniu - Zdjęcie główne

Zlikwidowana kontrabanda w Zgierzu | foto poglądowe, KPP w Zgierzu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Policjanci ze Zgierza i Głowna zabezpieczyli 1000 paczek nielegalnych papierosów i 10 kg tytoniu w domu 56-latki.

Reklama

Zlikwidowana kontrabanda

3 kwietnia zgierscy i głowieńscy policjanci zabezpieczyli 1000 paczek papierosów i 10 kg tytoniu. Znaleziono je w domu w Głownie. Mieszkanka odpowie teraz za popełnione przestępstwa skarbowe. Wkrótce odbędzie się rozprawa. 56-latka uszczupliłaby skarb Państwa na ponad 24,5 tysiąca złotych. Mieszkanka Głowna przyznała się do posiadania nielegalnego towaru. Papierosy i tytoń były przechowywane w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych. 

- Konsekwencją jej czynów może być wysoka grzywna i przepadek zabezpieczonego towaru - mówi asp. Robert Borowski, oficer śledczy KPP w Zgierzu. 

To niejedyna likwidacja kontrabandy w ostatnim czasie w naszym regionie.

Kontrabanda w Łęczycy

Kryminalni zlikwidowali nielegalną fabrykę tytoniu i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o ten przestępczy proceder. Uszczuplenie podatku akcyzowego zabezpieczonej przez stróżów prawa blisko 4-tonowej kontrabandy oszacowano na ponad 2,4 mln złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty paserstwa akcyzowego, które jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności i wysoką karą grzywny.

We wtorek, 28 marca roku policjanci wydziału kryminalnego z łęczyckiej komendy pojechali na jedną z posesji w gminie Grabów. Jak wynikało z ich własnych ustaleń, miała tam się odbywać nielegalna produkcja wyrobów akcyzowych. Kiedy stróże prawa weszli na wytypowaną posesję, zatrzymali tam trzech mężczyzn w wieku 26, 37 i 42 lata, mających związek z tym przestępstwem.

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy