Reklama

Reklama

Rzecznik Praw Pacjenta: "Wszczynamy postępowanie w sprawie śmierci 6-latki leczonej w Kutnie"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum&gov.pl

Rzecznik Praw Pacjenta: "Wszczynamy postępowanie w sprawie śmierci 6-latki leczonej w Kutnie" - Zdjęcie główne

Po naszym wczorajszym artykule dot. śmierci 6-letniej Majeczki Rzecznik Praw Pacjenta wszczął postepowanie | foto archiwum&gov.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Nasza wczorajsza publikacja dotycząca śmierci małej Majeczki odbiła się dużym echem. Wiemy, że sprawą powoli zaczynają interesować się ogólnopolskie media. Ze wszystkim zapoznał się również Rzecznik Praw Pacjenta, który wszczął postępowanie.

Reklama

Nie kontaktowaliśmy się z Rzecznikiem Praw Pacjenta. On i osoby mu podległe same dotarły do naszego wczorajszego artykułu. Po zapoznaniu się z nim Rzecznik podjął postępowanie wyjaśniające na podstawie art. 8 ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

Artykuł 8 ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta zapewnia pacjentowi prawo do świadczeń zdrowotnych udzielanych z należytą starannością przez podmiot udzielający świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. 

Postępowanie odpowiadające wymogom należytej staranności ma zagwarantować pacjentowi bezpieczne i skuteczne wykonanie procedur medycznych zgodnych z aktualnym stanem wiedzy medycznej.

- Celem prowadzonego postępowania jest ustalenie, czy doszło do naruszenia prawa małej pacjentki, Mai do dostępu do świadczeń zdrowotnych udzielanych jej przez Kutnowski Szpital Samorządowy oraz Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Zwrócono się do placówek o szczegółowe odniesienie się do informacji zawartych w artykule – informuje nas Rzecznik Praw Pacjenta, Bartłomiej Łukasz Chmielowiec.

Rzecznik poprosił o przesłanie mu dokumentacji medycznej, wytworzonej w szpitalu w związku z udzielanymi świadczeniami zdrowotnymi.

Jest to więc kolejna instytucja, która zajmie się to sprawą. Wcześniej do Prokuratury Regionalnej w Łodzi wpłyneło zawiadomienie dot. całej sytuacji, od naszej redakcji o sprawie dowiedział również Narodowy Fundusz Zdrowia.

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy