Reklama

Reklama

Siedziba MOK przy ul. Mielczarskiego powróci do dawnej funkcji. Co tam powstanie?

Opublikowano: pon, 6 gru 2021 13:07
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Jak zapowiada Urząd Miasta Zgierza przenosiny MOK z ul. Mielczarskiego do nowej siedziby powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. Tak jak przed laty, budynek znów będzie służył opiece nad najmłodszymi.

Reklama

Jakie zmiany zajdą w siedzibie MOK przy ul. Mielczarskiego?

Mieszkańcy Zgierza wiedzą już od dawna, że MOK z ul. Mielczarskiego przeniesie się do Starego Młyna. Siedziba ma zostać wykorzystana zgodnie ze swym dawnym przeznaczeniem. Aktualnie trwają prace nad projektem rozbudowy i dostosowania budynku do potrzeb miejskiego żłobka. 

- To element naszej długofalowej strategii, według której walczymy o pozyskiwanie środków zewnętrznych na każdą ważną inwestycję - wyjaśnia Przemysław Staniszewski, Prezydent Miasta Zgierza.

Urzędnicy szacują, że inwestycja pochłonie około 3 miliony złotych. O fundusze UMZ zamierza wystąpić do Ministerstwa Rodziny. 

- Gdy tylko ministerstwo ogłosi przyjmowanie wniosków w projekcie, natychmiast złożymy swoją aplikację - dodaje Krzysztof Łobodziński, naczelnik Wydziału Rozwoju i Pozyskiwania Środków UMZ.

Nowy żłobek ma powiększyć swoją powierzchnię na parterze. Budynek zlokalizowany na terenie dużego osiedla pozwoli stworzyć 120 nowych miejsc opieki nad najmłodszymi mieszkańcami miasta.

Termin realizacji inwestycji zależy od dnia ogłoszenia i tempa realizacji konkursu Ministerstwa Rodziny, przyznającego środki dla samorządów na utworzenie miejsc w lokalnych żłobkach. Dopóki obiekt nie zostanie zmodernizowany, zgierskie rodziny mogą liczyć na ulgi finansowe w opłatach za opiekę nad najmłodszymi dziećmi. Od nowego roku wchodzi w życie Ustawa o rodzinnym kapitale opiekuńczym, dzięki której można będzie ubiegać się o zmniejszenie płatności za miejsca w żłobkach, zarówno publicznych jak i prywatnych. Dopłaty mają wynosić 12% najniższej pensji krajowej, co dziś równa się kwocie około 400 złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy