Reklama

Reklama

Tańszy prąd dla przedsiębiorców. UMZ przypomina o składaniu oświadczeń

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva/poglądowe

Tańszy prąd dla przedsiębiorców. UMZ przypomina o składaniu oświadczeń - Zdjęcie główne

Oświadczenia przedsiębiorstw u dostawców energii należy składać do 30.11 | foto Canva/poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Prowadzisz działalność, a wysokie ceny energii przynoszą duże straty? Przedsiębiorcy z mikro, małych i średnich firm, jednostki samorządu terytorialnego oraz podmioty świadczące podstawowe usługi użyteczności publicznej do 30 listopada powinny złożyć oświadczenia u swojego dostawcy energii – dzięki temu skorzystają z energii elektrycznej w niższej cenie. Szczegółowe informacje poniżej.

Reklama

Niższe ceny prądu dla uprawnionych przedsiębiorstw. Do kiedy składać oświadczenia?

Jak informuje Urząd Miasta Zgierza, możliwość korzystania z prądu w niższych cenach gwarantuje ustawa o środkach nadzwyczajnych, mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku. Dzięki niej, wspomniani wyżej uprawnieni odbiorcy będą mogli korzystać z oferty zakupu prądu w cenie 785 zł/MWh. W tym celu do 30 listopada 2022 muszą złożyć deklaracje u swoich dostawców energii w formie papierowej lub elektronicznej. 

Gospodarstwa domowe, chcące skorzystać z tańszego prądu nie muszą składać w tym celu wniosków, uprawnieni do tego są jednak ci, którzy zużyli energię powyżej limitów: 2 MWh  - dotyczy to wszystkich gospodarstw, 2,6 MWh – osób niepełnosprawnych , natomiast 3 MWh  przypadku rolników i domostw posiadających Kartę Dużej Rodziny. Jak przekazał UMZ, sprzedawca energii elektrycznej dokona samodzielnie stosownego rozliczenia odbiorcy. 

„Odbiorcy w gospodarstwach domowych do momentu przekroczenia przez zużycie wskazanych limitów, korzystają z energii elektrycznej po cenach "zamrożonych" na poziomie cen w 2022 r., co gwarantuje ustawa z 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej. W tym celu również nie muszą składać oświadczenia w celu skorzystania z w rozliczeniach ze sprzedawcą energii z limitu 2 MWh”- czytamy w komunikacie Urzędu Miasta. 

Ponadto, gospodarstwa domowe, które w nadchodzącym roku zechcą skorzystać z „zamrożonych”cen prądu w limitach  2,6 MWh lub 3 MWh muszą złożyć oświadczenie u dostawcy prądu w terminie do 30 czerwca 2023. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy