Reklama

Reklama

Zgierski pchli targ, second hand już w najbliższą sobotę. Czy masz w domu niepotrzebne rzeczy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zgierski pchli targ, poglądowe

Zgierski pchli targ, second hand już w najbliższą sobotę. Czy masz w domu niepotrzebne rzeczy? - Zdjęcie główne

Anna Kluczyńska | foto Zgierski pchli targ, poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Nie macie co robić w najbliższą sobotę 25 lutego? Szkoła Podstawowa nr 5 w Zgierzu przygotowała inicjatywę w duchu zero waste. Prawdziwy pchli targ.

Reklama

Szkoła Podstawowa nr 5 w Zgierzu wpadła na pomysł zorganizowania pchlego targu. W ciągu dnia w sobotę, 25 lutego w godzinach 10.00-16.00 odbędzie się wydarzenie, gdzie będzie można pozbyć się i kupić nowe-stare rzeczy. 

Pchli Targ w Szkole Podstawowej nr 5 w Zgierzu

Każdy, kto chciałby pozbyć się niepotrzebnych rzeczy ze swojego domu, może je przynieść na sobotni pchli targ. Ubrania, zabawki, biżuteria, rękodzieło, narzędzia, mały sprzęt AGD itp. można wziąć ze sobą na to wydarzenie. Zaproszeni są także ci, którzy chcieliby nabyć rzeczy z drugiej ręki. Będzie można kupić, sprzedać, ale także wymienić się z innymi swoimi skarbami. Pchli targ odbędzie się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. 1 Maja 63. W celu wynajęcia stoiska sprzedażowego należy się skontaktować z głównym koordynatorem pod nr tel.: 693321000. Organizatorzy na fanpage szkoły piszą:

- Pchli targ w wykonaniu Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgierzu to wydarzenie mające na celu promowanie proekologicznych zachowań w duchu idei Zero Waste. Jest to przestrzeń dla wszystkich Państwa, którzy pragną nadać nowe życie starym rzeczom - piszą organizatorzy wydarzenia. 

Skąd pomysł na to wydarzenie i czy jest szansa na kolejne edycje pchlego targu w Zgierzu?

- Jest to pilotażowy projekt, ale mamy nadzieję, że przebije on się do świadomości mieszkańców. Głównym jego celem jest zmiana świadomości zgierzan, czyli zero waste - zmień swoje nawyki. Dzieci w ramach podstawy programowej uczymy o ekologii, a my chcielibyśmy także dotrzeć do dorosłych. Mamy takie marzenie, że w najbliższych latach, jak przyjdzie luty, to będzie on się kojarzył z naszym pchlim targiem. Już teraz dochodzą do nas sygnały, że przyjdzie dużo osób, nie tylko prywatnych. To wydarzenie jest już objęte patronatem prezydenta Miasta Zgierza. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy - mówi Emila Pieścik, główna koordynatorka wydarzenia. 

Powstała także animacja promująca wydarzenie, wykonana przez Marcina Kowalczyka Filmik ZGIERSKI SECOND HAND.

A Wy wybierzecie się w najbliższą sobotę na pchli targ do SP 5? 

 

 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy