Reklama

Reklama

Zmarł Marian Miśkiewicz. Hospicjum w Zgierzu to dzieło jego życia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Hospicjum w Zgierzu

Zmarł Marian Miśkiewicz. Hospicjum w Zgierzu to dzieło jego życia - Zdjęcie główne

ś.p. Marian Miśkiewicz | foto Hospicjum w Zgierzu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Zmarł Marian Miśkiewicz, społecznik, prezes niedawno otwartego Hospicjum stacjonarnego w Zgierzu. To właśnie on bardzo dążył, by Stowarzyszenie miało nie tylko opiekę paliatywną w domu, ale by było takie miejsce fizycznie na mapie miasta.

Reklama

Jeszcze niedawno mogliśmy przeczytać na profilu Mariana Miśkiewicza w mediach społecznościowych o budowie placówki paliatywnej:

Zgierskie HOSPICJUM stacjonarne jedno z największych w województwie łódzkim na prawie 40 łóżek - powoli zbliżamy się do odbioru ostatecznego przez powiatowy inspektorat nadzoru budowlanego. Piszemy powoli dokumentację do kontraktu z NFZ. Pacjenci onkologiczni z niecierpliwością oczekują już na oddanie obiektu do użytkowania. Wielka sprawa, wielkie dzieło im. Jana Pawła II - będzie w Zgierzu służyło chorym dla powiatu i regionu.Wspierajcie nas wspaniali darczyńcy 1%. Wielkie dla Was DZIĘKI - pisał Marian Miśkiewicz.

"Hospicjum stacjonarne w Zgierzu to było dzieło jego życia"

Dziś żegnamy społecznika, poświęcającego się dla sprawy, prezesa Stowarzyszenia Hospicjum im. Jana Pawła II przy parafii NMP Różańcowej w Zgierzu, prezesa Zarządu Telewizji Centrum. Wspomina go Marek Hiliński, radny Zgierza:

- Odszedł wspaniały człowiek. Znaliśmy się z Marianem ponad 20 lat. Zawsze oddany sprawie. Hospicjum stacjonarne to było jego dzieło, dzieło jego życia. To on sie starał o unijne dotacje na wybudowanie tej placówki. Był wspaniałym organizatorem, człowiekiem orkiestrą. Dobrze, że dane mu było dożyć otwarcia hospicjum. Ja sam byłem sceptyczny czy to przedsięwzięcie się uda, otwarcie tego obiektu. Ale Marian bardzo o to walczył i udało się. To hospicjum to perełka w naszym województwie - mówi Marek Hiliński.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 16 stycznia o godz. 10.00 na Starym Cmentarzu w Zgierzu.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy