Reklama

Reklama

Znów pojedziemy tramwajem ze Zgierza do Łodzi. Kiedy na trasie znikną korki i utrudnienia?

Opublikowano: czw, 18 lis 2021 05:36
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Dokładna data powrotu linii tramwajowej ze Zgierza do Łodzi nie jest jeszcze znana. Wiadomo jednak, że drogowcom do wykonania pozostały już ostatnie prace, związane m.in. z regulacją sieci trakcyjnej czy wdrożeniem systemu informacji pasażerskiej. Mówi się, że ostatni etap remontu ma zakończyć się jeszcze przed Świętami.

Reklama

Koniec remontu linii tramwajowej między Zgierzem a Łodzią. Niedługo znikną korki na DK 91 

Wygląda na to, że remont linii tramwajowej 45 jest już na ostatniej prostej. Końcowy etap inwestycji zakłada regulację sieci trakcyjnej, sygnalizacji na odcinku jednotorowym i elektronicznym systemie informacji pasażerskiej. 

– Po zgierskiej stronie inwestycji trwają właśnie ostatnie prace wykończeniowe na nowych przystankach, gdzie ustawiane są wiaty, barierki zabezpieczające a także elektroniczne tablice informacyjne – informuje Prezydent Miasta Zgierza Przemysław Staniszewski. – Poważnym wyzwaniem dla wykonawcy będzie uruchomienie trakcji elektrycznej. Mamy na tej trasie podstację wyposażoną w nowoczesne urządzenia do przekształcania i rozdziału energii elektrycznej. Można ją będzie łatwo obsługiwać czy monitorować. Ta podstacja wymaga jednak pewnego czasu, by od momentu jej uruchomienia i włączenia prądu zaczęła poprawnie funkcjonować. Dla bezpieczeństwa pasażerów musimy ją dobrze przygotować a potem sprawdzić.

Prace prowadzone są terminowo zarówno po zgierskiej, jak i łódzkiej stronie inwestycji. W Łodzi pozostała już tylko instalacja złączek torowiska. Trudno powiedzieć, czy od pierwszego dnia kursów tramwaju na zmodernizowanej trasie czynna będzie pętla tramwajowa przy ul. Północnej w Łodzi. 

- Jeśli w dniu inauguracji linii krańcówka będzie czynna, będziemy mogli z niej korzystać i odtworzyć tramwaj nr 45 w dawnym przebiegu. Jeśli natomiast będzie to niemożliwe, wtedy zapewne skorzystamy z łódzkiej propozycji tymczasowego przedłużenia do Zgierza linii 6 czy 11 – tłumaczy prezydent Zgierza. 

Jeśli ostatnie prace remontowe nie napotkają niespodziewanych trudności, tramwaj powinien zacząć kursować jeszcze w grudniu tego roku. 

Modernizacja linii tramwajowej Zgierz-Łódź. Przy okazji inwestycji zrealizowano też inne plany remontowe 

17 lutego 2020 roku podpisano umowę dotyczącą remontu linii tramwajowej między Zgierzem a Łodzią. W ramach współfinansowanej z unijnych środków inwestycji wyremontowano również dwa mosty w Zgierzu – tramwajowy i drogowy nad rzeką Wrząca. Prace remontowe objęły także część DK 91. 

Dodatkowo zaplanowano również utworzenie systemu rowerowego Bike&Ride oraz parkingów dla samochodów Park&Ride w pobliżu węzłów przesiadkowych. 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy