Reklama

Reklama

Najbardziej niekulturalne miasta w Polsce. Łódź na prowadzeniu. Zgierzanie, jesteście zdziwieni?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: JCH

Najbardziej niekulturalne miasta w Polsce. Łódź na prowadzeniu. Zgierzanie, jesteście zdziwieni? - Zdjęcie główne

Mimo że Łódź pięknie rozkwitła w ostatnich latach, w zachowaniu mieszkańców wciąż można znaleźć wiele niegrzecznych zachowań - uważają autorzy rankingu | foto JCH

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Według rankingu platformy edukacyjnej Preply, Łódź jest najbardziej niekulturalnym miastem w Polsce. Co wpłynęło na taką ocenę? Czy jest ona krzywdząca dla naszych sąsiadów?

Reklama

Platforma Preply opracowała ranking najbardziej niekulturalnych miast w Polsce. Wyniki są bardzo niekorzystne dla naszych sąsiadów. Zobaczcie, co najbardziej denerwuje w łodzianach przyjezdnych.

Łódź zwycięzcą rankingu na najbardziej niegrzeczne miasto w Polsce! 

Ranking powstał na podstawie wyników ankiety przeprowadzonej wśród około 1550 mieszkańców z 19 największych miast w Polsce. Ankieta zawierała pytania o częstotliwość obserwacji typowych niegrzecznych zachowań, poglądy na temat dawania napiwków oraz o to, kogo uważają za bardziej niewychowanych – miejscowych czy przyjezdnych. Po zebraniu i zsumowaniu danych, platforma określiła, które miasta są najmniej i najbardziej uprzejme, a które należą do najhojniejszych, wszystko to na skali od jednego do dziesięciu, gdzie dziesięć to najwyższy poziom. Wyniki badania pokazały również, które niegrzeczne zachowania są najbardziej rozpowszechnione w polskich miastach.

Łódź, Lublin i Warszawa to trzy miasta, które według naszych badań zajęły najwyższe miejsca w rankingu najbardziej niegrzecznych miast w Polsce. W porównaniu do średniej oceny nieuprzejmości, która wynosiła 5,35, Łódź uzyskała wynik 5,7, Lublin 5,63, a Warszawa 5,5. Niestety Łódź została uznana za najniegrzeczniejsze miasto w Polsce. 

 - poinformowali autorzy badania. Przekonują oni, że zła sława ciągnie się za Łodzią od dwóch stuleci, głównie dlatego, że zawsze miała inny charakter niż pozostałe polskie miasta.

Od momentu, w którym zaczęła się dynamicznie rozwijać jako osada fabryczna, była solą w oku Polski epoki romantyzmu. Gdy w Warszawie i Krakowie snuto sny o odzyskaniu niepodległości, tutaj po prostu zarabiano pieniądze. Jednak po upadku wielu zakładów i zmianie na ustrój socjalistyczny wzrost bezrobocia odbił się na ogólnym wizerunku miasta, które zaczęto w Polsce utożsamiać mocno na wyrost z centrum biedy, patologii i przestępczości.

Hałaśliwi, nieżyczliwi za kierownicą, pochłonięci rozmową telefoniczną. Tacy naprawdę są łodzianie? 

Mimo jak czytamy na stronie Preply,  że Łódź pięknie rozkwitła w ostatnich latach, w zachowaniu mieszkańców wciąż można znaleźć wiele niegrzecznych zachowań. Jest to całkowite pochłonięcie przez telefon w miejscu publicznym, hałaśliwość oraz brak kultury za kierownicą, czyli niepozwalanie na włączenie się do ruchu drogowego. Wśród zachowań, które najbardziej denerwują przyjezdnych, ludzie wymieniali również niezwalnianie samochodu w pobliżu przejścia dla pieszych oraz "zamkniętą mowę ciała". 

Co o wynikach badania sądzą nasi mieszkańcy? Pani Joanna, która do Łodzi przeprowadziła się parę lat temu, przyznaje, że zgadza się z nimi. 

Oczywiście tych wyników nie możemy tak do końca brać na poważnie. Nie każdy w Łodzi jest nieuprzejmy, czy niegrzeczny i nie uważam, żeby wszyscy mieszkańcy z innych regionów Polski tak nas postrzegali. Jednak ja sama spotkałam się z kilkoma sytuacjami, które nie były zbyt miłe, a które moim zdaniem nie powinny mieć miejsca, ponieważ w bardzo nieuprzejmy sposób została potraktowana przez kelnera w restauracji oraz sprzedawcę w sklepie z elektroniką. 

Pani Katarzyna, łodzianka opowiada nam, że była zdziwiona, kiedy wyprowadziła się za miasto i spotkała się z dużą życzliwością innych ludzi w sklepie, na ulicy, czy nawet w urzędzie. 

Była zdziwiona, że to tak można, bo w Łodzi ta komunikacja zawsze odbywa się na innym poziomie. Nie jestem więc zdziwiona wynikami tego rankingu. Choć sama znam wielu miłych łodzian i wielu nieżyczliwych, na przykład wrocławian 

 - mówi. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy