Reklama

Reklama

Po maturach czas na ósmoklasistów. Kiedy rozpoczną się egzaminy i kiedy poznamy wyniki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Po maturach czas na ósmoklasistów. Kiedy rozpoczną się egzaminy i kiedy poznamy wyniki  - Zdjęcie główne

Uczniowie klas ósmych do egzaminów podejdą pod koniec maja | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i Świat Po długim majowym weekendzie rozpoczęły się matury. Do jednego z ważniejszych sprawdzianów w życiu przystąpili uczniowie szkół średnich. Do testów przygotowują się też ich młodsi koledzy. Pod koniec maja odbędą się egzaminy ósmoklasistów.

Reklama

Egzamin ósmoklasisty. Co trzeba o nim wiedzieć?

Egzamin ósmoklasisty został zaplanowany na trzy dni. W tym roku będzie to 24, 25 i 26 maja. Pierwszego dnia uczniowie przystąpią do egzaminu z języka polskiego (potrwa 120 minut), drugiego z matematyki (potrwa 100 minut), a trzeciego z języka obcego nowożytnego (potrwa 90 minut).

Długopis, linijka, woda i chusteczki higieniczne

Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała, że każdy uczeń, który przystępuje do egzaminu musi mieć przy sobie długopis lub pióro z czarnym tuszem. Dodatkowo, na części matematycznej zdający powinien mieć linijkę. Konieczne rysunki do zadań zdający będą wykonywać długopisem, nie ołówkiem. Na egzaminie nie będzie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno też używać telefonów. Można natomiast przynieść ze sobą chusteczki i butelkę wody.

Centralna Komisja Egzaminacyjna przypomina, że egzamin jest obowiązkowy. Aby ukończyć szkołę podstawową, trzeba do niego przystąpić. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego, teoretycznie, sprawdzianu nie można nie zdać. Musimy jednak pamiętać, że liczba zdobytych punktów jest brana pod uwagę podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Wyniku egzaminu ósmoklasisty nie da się poprawić. Jeżeli z przyczyn losowych lub zdrowotnych uczeń nie przystąpi do niego w terminie głównym, może go napisać w terminie dodatkowym, który został zaplanowany na 13-15 czerwca.

Wyniki egzaminów zdający poznaja 1 lipca, natomiast 8 lipca uczniowie otrzymają zaświadczenia o szczegółowych ‎wynikach egzaminu. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.
 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy