Reklama

Reklama

Bączak czy Dziedzic - który z wiceprezydentów Zgierza jest bardziej zamożny?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Zgierza

Bączak czy Dziedzic - który z wiceprezydentów Zgierza jest bardziej zamożny? - Zdjęcie główne

Tomasz Dziedzic i Bohdan Bączak nie mają prawa być niezadowolonymi z posiadanych majątków | foto Urząd Miasta Zgierza

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Kontynuujemy cykl artykułów poświęconych majątkom zgierskich samorządowcom. Tydzień temu przyjrzeliśmy się prezydentowi Przemysławowi Staniszewskiemu, dziś pora na jego dwóch zastępców. Który z nich - Bohdan Bączak czy Tomasz Dziedzic - może pochwalić się wyższą stopą życiową? Sprawdźmy.

Reklama

Biedy panowie nie klepią

Według zeznania złożonego przez pierwszego zastępcę Prezydenta Zgierza Bohdana Bączaka, głównym jego źródłem dochodów była w 2021 roku posada w ratuszu. Z tytułu pełnienia swojej funkcji wiceprezydent Bączak zainkasował ponad 119 tys. zł. Jednak to nie jest jedyna znacząca kwota w przychodach Bohdana Bączaka. W 2021 roku zasiadał bowiem w aż trzech radach nadzorczych spółek z udziałem miasta: Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Zgierzu (do 20 maja ub.r.), Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o. w Zgierzu (od 23 grudnia 2014r.), a także ZPK Markab sp. z o.o. w Zgierzu (od 9 grudnia 2020r.). Z tego tytułu zainkasował łącznie ponad 81,5 tys. zł na rękę. W pozycji poświęconej innym dochodom pierwszy zastępca Przemysława Staniszewskiego wpisał ponadto kwotę 6 tys. zł pobraną z programu 500+ oraz 600 zł z programu 300+. 

Po zsumowaniu wszystkich źródeł dochodu wynika więc, że wiceprezydent Bączak osiągał w zeszłym roku miesięczne dochody na poziomie ponad 17 tys. zł. i to nawet nieco więcej niż jego szef prezydent Staniszewski.

Oprócz dochodów uzyskanych w 2021 roku wiceprezydent Bączak wykazał także inne składniki posiadanego majątku: oszczędności w kwocie 25 tys. zł. (nie posiada walut obcych ani papierów wartościowych), działka o powierzchni 980 m.kw. wraz z domem o wartości 650 tys. zł oraz domu o powierzchni 150 m.kw. i wartości rzędu 650 tys. zł. Do wiceprezydenta Zgierza należą także dwa samochody: Suzuki Vitara z 2019 roku oraz Suzuki Swift z 2016 roku. Nieruchomości i auta stanowią jednak wspólność majątkową. Ponadto Bohdan Bączak spłaca trzy kredyty, w tym hipoteczny. Do spłaty pozostało mu jeszcze łącznie blisko 50 tys. zł i 55 980 we frankach szwajcarskich.

Tomasz Dziedzic liderem w gromadzeniu majątku

Drugi zastępca Prezydenta Zgierza Tomasz Dziedzic pełni swoją funkcję z ramienia koalicyjnego Prawa i Sprawiedliwości. Jest mniej eksponowany od Bohdana Bączaka a wieść gminna niesie, że ich współpraca ma dość szorstki charakter. Także w jego przypadku, głównym źródłem dochodów była praca w Urzędzie Miasta Zgierza. Z tego tytułu otrzymał w sumie wynagrodzenie w wysokości 121 606, 57 zł. Oprócz tego Tomasz Dziedzic posiada akcje w spółkach handlowych, które dały mu w ubiegłym roku dochód na poziomie nieco ponad 4200 zł. W przeciwieństwie do swojego kolegi nie zasiada natomiast w żadnych radach nadzorczych i z tego tytułu nie czerpie zysków.

Zgodnie ze złożonym przez siebie oświadczeniem majątkowym (w którym notabene jest błąd w dacie sporządzenia), drugi zastępca Prezydenta Zgierza może pochwalić się chyba najpokaźniejszym majątkiem wszystkich trzech prezydentów. Posiada oszczędności w wysokości blisko 36 tys. zł., cztery działki o łącznej powierzchni prawie 4,5 tys. m.kw. i wartości w sumie bagatela 1 mln 382 tys. zł, a także dwa domy i mieszkanie warte 1 mln 360 tys. zł. Do listy posiadanych przez Tomasza Dziedzica dóbr trzeba dopisać jeszcze samochody marki Citroen C1 i C5 (oba z 2012 roku) oraz – ciekawostka – kolekcję dziesięciu gitar. Dodajmy tylko na koniec, że większość z wymienionych nieruchomości czy jeden z samochodów stanowi współwłasność majątkową. Za to jako jedyny z trójki prezydentów Tomasz Dziedzic nie posiada zobowiązań finansowych. Choć z kalkulacji wynika, że zarabiał miesięcznie najmniej, bo niecałe 10,5 tys. zł, to bez wątpienia może pochwalić się najbardziej imponującym majątkiem

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy