Reklama

Reklama

Karetka tędy nie przejedzie. Ulica Zegrzanki w opłakanym stanie. Czy będzie remont?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Zgodnie z obietnicą powracamy do tematu ulicy Zegrzanki. Ulicy w opłakanym stanie. Drogi gruntowej, po której ciężko się jeździ latem, a co dopiero jesienią czy zimą. Ulicy zapomnianej, gdzie mieszka kilka osób niepełnosprawnych, do których ciężko jest dojechać karetkom, lekarzom i rehabilitantom. Co dalej z Zegrzanki? Czy podczas sesji Rady Miasta pojawiło się światełko w tunelu?

Reklama

Na osiedlu Rudunki w Zgierzu mieści się ulica Zegrzanki. Jest to droga gruntowa, która aż prosi się remont. Z relacji mieszkańców wynika, że dotarcie na ich ulicę bywa bardzo kłopotliwe. Zimą nie chce dojechać szambo czy taksówka. Ci, którzy posiadają auto, wykładają krocie na remonty podwozia. Jak ma dojechać karetka? 

Obecny stan ulicy Zegrzanki w Zgierzu

O obecnym stanie ulicy Zegrzanki opowiada nam anonimowo jedna z mieszkanek.

- Na naszej ulicy mieszka kilka niepełnosprawnych osób. Wśród nich jest moja leżąca, schorowana mama. Przyjazdy karetek, transportów medycznych, rehabilitantów i opiekunek to codzienność. Droga jest w tragicznym stanie. Jak mają dojechać do tych schorowanych osób lekarze i pielęgniarki? Jak mają w ogóle inni funkcjonować, którzy prowadzą swoje samochody? Trzeba wykładać duże pieniądze na naprawy auta - żali się zgierzanka.

Czy wszystko stracone i w dalszym ciągu nic nie da się zrobić, by na dobre zmodernizować tę ulicę?

 - Budżet na obecny rok jest już zaplanowany, ale w dalszym ciągu możemy się starać o dofinansowania z innych źródeł, dotacji. Należy jednak pamiętać, że na remont tej konkretnej ulicy, potrzebne są duże środki. Nie każde dofinansowanie będzie to pokrywało. Trzeba też brać pod uwagę, że nie każdy wniosek, który my złożymy, zostanie rozpatrzony pozytywnie. Myślę, że na początku lutego będę mógł coś więcej na temat powiedzieć - mówi Krzysztof Łobodziński, naczelnik Wydziału Rozwoju i Pozyskiwaniu Środków w Urzędzie Miasta w Zgierzu.

Jakie jest wynik głosowania w sprawie wniosku o dofinansowanie remontu ulicy Zegrzanki i ul. Nadrzecznej?

Podczas ostatniej styczniowej sesji Rady Miasta w Zgierzu przegłosowano jednogłośnie, by złożyć wniosek o dofinansowanie zewnętrzne na remont ulicy Zegrzanki i ul. Nadrzecznej w Zgierzu. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców tych ulic. Według relacji zgierzan droga ta wymaga gruntownego remontu już od wielu lat. Po raz pierwszy od dawna widać światełko w tunelu w tej sprawie. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy