Reklama

Reklama

Kulturalna uczta w Gminnym Centrum w Dzierżąznej. Ach! Co to był za koncert!

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Gminne Centrum Kultury w Dzierżąznej przygotowało na niedzielne popołudnie kulturalną ucztę. Odbył się Walentynkowy koncert wraz z supportem oraz dwa wernisaże. Frekwencja była naprawdę duża.

Reklama

Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej zaprosiło dziś swoich gości na kilka wydarzeń jednocześnie. Odbył się koncert Muzyczne Walentynki pt. " Ballady, dumki, romanse" w wykonaniu Łukasza Nowaka z Grupą Ballada oraz dwa wernisaże: "Raz na kocie" Anny Kopeć-Twardowskiej oraz "Pejzaże mojej duszy" Wojciecha Palińskiego. Dużym zaskoczeniem był support, gdzie wystąpiła 15-letnia zgierzanka Antonina Witkosz. Pisaliśmy ostatnio o Tosi, gdy wydała swój debiutancki singiel.

Koncert Muzyczne Walentynki oraz dwa wernisaże w GCKTiR w Dzierżąznej 

Support młodziutkiej Tosi Witkosz był sporym zaskoczeniem, nie widniał na plakacie zapowiadającym dzisiejsze wydarzenia w dworku w Dzierżąznej. Dojrzałe wykonanie utworów Anny Jantar, Marka Grechuty oraz własnego utworu podbiły serca publiczności. Dodajmy, że nowych uczestników koncertu wciąż przybywało, a pracownicy i pani dyrektor Gminnego Centrum co jakiś czas dostawiali nowe krzesła. Sala ze sceną była wypełniona po brzegi. Część publiczności siedziała i stała w hallu, gdzie stał fortepian. 

W tym samym czasie odbywały się wernisaże prac artystów: Anny Kopeć-Twardowskiej - wystawa pt. Raz na kocie oraz Wojciecha Palińskiego - Pejzaże mojej duszy. W niewielkim pokoju były wystawione obrazy oraz wiklinowy kot artystki. Prace Wojciecha Palińskiego mogliśmy oglądać m.in. w sali, gdzie trwał koncert oraz w hallu. 

Gwiazdą wieczoru był charyzmatyczny Łukasz Nowak z Grupą Ballada - Adam Marańda (skrzypce, mandolina, gitara), Łukasz Nowak (głos, gitara), Roman Ziobro (kontrabas) i Marcin Snokowski (akordeon).

Panowie umilali kulturalnie czas do końca wieczoru. Nowi uczestnicy wydarzenia w dalszym ciągu podjeżdżali pod Gminne Centrum, by nacieszyć swoje serca i uszy muzyczną ucztą. Organizatorzy zadbali też o drobny poczęstunek dla gości. Frekwencja i dobre nastroje publiczności wskazywały na to, że może to być jedno z przyjemniej spędzonych niedzielnych wieczorów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy