Reklama

Reklama

Nadal nie złożyliście PIT-ów? Ostatni moment na skorzystanie z pomocy w rozliczaniu!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Nadal nie złożyliście PIT-ów? Ostatni moment na skorzystanie z pomocy w rozliczaniu! - Zdjęcie główne

Osoby, które do tej pory nie rozliczyły PIT-ów za 2021 rok, nadal mogą skorzystać z pomocy w wypełnianiu | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz W tym roku termin składania PIT-ów mija 2 maja. Mieszkańcy Zgierza, którzy do tej pory nie spełnili tego obowiązku, wciąż mogą liczyć na pomoc w rozliczeniu zeznań podatkowych za 2021 rok.

Reklama

W ramach akcji „Twój PIT buduje Zgierz”, od początku marca zgierzanie mogą zwracać się o pomoc w rozliczaniu PIT-ów.  Urząd Miasta Zgierza oferuje wsparcie w tym zakresie we współpracy z Jawn-e Kancelaria Podatkowa Biegłego Rewidenta Sp. z o.o. Ostatni, dodatkowy termin możliwych konsultacji wyznaczono na 26 kwietnia. 

PIT za 2021 rok. Do kiedy składamy? 

Termin składania zeznań podatkowych to 30 kwietnia, w tym roku jednak dzień ten przypada w sobotę - czas ten wydłużono więc do 2 maja. Zgierzanie mogą zasięgnąć pomocy w rozliczeniu PIT-ów 26 kwietnia w budynku biblioteki przy ulicy Długiej 29A w godzinach od 9:00 do 13:00. Konsultacja będzie możliwa po wcześniejszym umówieniu wizyty pod numerem telefonu 42 714 31 49 lub 42 716 28 54. Osoba zainteresowana wsparciem eksperta musi przynieść na spotkanie niezbędne dokumenty: dowód osobisty, PIT za rok 2020, PIT-y za rok 2021 (PIT-11, PIT-11A, PIT-40A), numer rachunku bankowego i numer KRS organizacji, której chce przekazać 1% podatku, a także, w przypadku rozliczania się z małżonkiem – jego dane (imię, nazwisko, adres, PESEL). 

 Osoby chcące skorzystać z ulg na konsultację muszą zabrać orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, faktury za zakup leków oraz dowód rejestracyjny pojazdu – jeżeli odliczenie będzie związane z dojazdem i wydatkami na paliwo (w przypadku ulgi dla niepełnosprawnych). Ubiegający się o ulgę na Internet (faktury z dowodem zapłaty), ulgę na dziecko (PESEL dziecka, imię i nazwisko), ulgę dla krwiodawców (zaświadczenie ze stacji krwiodawstwa o ilości oddanej krwi/osocza w 2021 roku) lub w przypadku Funduszu Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego, potwierdzenia wpłat na fundusz. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy