Reklama

Reklama

Noc muzeów, taneczne szaleństwo i koncerty. Zobaczcie, co działo się w Zgierzu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Anna Kluczyńska, Karolina Wolska

Noc muzeów, taneczne szaleństwo i koncerty. Zobaczcie, co działo się w Zgierzu [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Kolejny weekend w Zgierzu, kiedy mieszkańcy nie mogli narzekać na brak atrakcji. Zapraszamy do galerii. | foto Anna Kluczyńska, Karolina Wolska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Kolejny weekend w Zgierzu, kiedy mieszkańcy nie mogli narzekać na brak atrakcji. Tydzień temu noc muzeów odbyła się w Łodzi. Teraz zgierzanie mogli oglądać Muzeum Miasta Zgierza czy zanurzyć się w podziemia łaźni miejskiej. Co jeszcze działo się w miniony weekend?

Reklama

Sportowe i artystyczne atrakcje w Zgierzu

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu stał się w piątkowe przedpołudnie centrum rozgrywek sportowych. Uczniowie rozegrali mecze w półfinale wojewódzkim  w piłce nożnej dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. 

Wśród dziewcząt triumfowała Szkoła Podstawowa nr 17 z Pabianic. W chłopięcej rywalizacji wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zgierzu.

To nie koniec weekendowych zawodów sportowych. W sobotę 20 maja również w Sali MOSiR w Zgierzu odbyło się Ogólnopolskie Zgierskie Spotkania Taneczne „Drgania Przestrzeni” 2023. 

Organizatorem wydarzenia był Spółdzielczym Domu Kultury „SEM” Zgierskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Zaprezentowały się 84 zespoły, a na scenie pojawiło się około 1000 uczestników.

Noc Muzeów w Zgierzu

Choć jak nazwa wskazuje, wydarzenia związane z obchodami Nocy Muzeów w Zgierzu przewidziane są na wieczór, to już o godzinie 15.00 mieszkańcy mogli podziwiać Festiwal Baniek Mydlanych.

Nie lada gratką dla fanów motoryzacji był zlot motoryzacyjny zorganizowany przez Muzeum Pojazdów Zabytkowych. Mieszkańcy Zgierza mogli podziwiać takie auta jak Daimler DB18 z 1953 roku, Volkswagen Garbus z 1967 oraz małe i duże fiaty. 

Podczas Nocy Muzeów odwiedzający mogli zwiedzić m.in. Park Kulturowy Miasto Tkaczy, Warsztat tkacki w Domu Turysty, Urząd Stanu Cywilnego, Kolegium Nauczycielskie czy Urząd Miasta Zgierza.

Wyjątkowe mogło okazać się zwiedzanie nieczynnej łaźni miejskiej. Odwiedzający mieli możliwość posłuchać historii jednego z najbardziej znanych zabytków Zgierza oraz zajrzeć do podziemi, gdzie znajdują się kotły do podgrzewania wody i całą aparaturą, która sprawiała, że przez dziesięciolecia można było korzystać z łaźni. 

Co jeszcze działo się w weekend w Zgierzu?

W sobotę 20 maja w ramach Nocy Muzeów w Starym Młynie odbył się koncert duetu BOLEWSKI & TUBIS. Występ odbył się w ramach projektu „Obywatel Jazz”, poświęcony twórczości Grzegorza Ciechowskiego (lidera zespołu Republika).

W niedzielę 21 maja w Gminnym Centrum Kultury w Dzierżąznej pod Zgierzem odbył się Piknik Strażacki. Imprezę poprowadził trubadur Jacek Malanowski. Uczestnicy mogli posłuchać również jego koncertu o godzinie 18.00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy