Reklama

Reklama

Plantacja marihuany w piwnicy w Zgierzu. Już nikt sobie jej nie zapali

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP w Zgierzu

Plantacja marihuany w piwnicy w Zgierzu. Już nikt sobie jej nie zapali - Zdjęcie główne

Plantacja marihuany w Zgierzu | foto KPP w Zgierzu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu ujęła plantatora marihuany. Rośliny były hodowane w piwnicy. Co grozi za posiadanie takich "upraw"?

Reklama

Plantacja "maryśki" w zgierskiej piwnicy

W ręce zgierskiej policji wpadł 40-letni mężczyzna, który uprawiał marihuanę w piwnicy. Funkcjonariusze zabezpieczyli 21 donic z zabronioną rośliną. Materiał dowodowy zebrany przez policjantów pozwolił na przedstawienie "plantatorowi" zarzutów. Mężczyźnie grozi obecnie do trzech lat więzienia. 

- 24.03.2023 roku funkcjonariusze z wydziału kryminalnego realizowali czynności na ternie jednej z posesji w Zgierzu. Zamieszkujący tam 40-latek uprawiał konopie indyjskie w pomieszczeniach piwnicznych specjalnie do tego przystosowanych. Były one wyposażone w sztuczne naświetlenie, wentylację oraz nawadnianie - realcjonuje asp. Marek Borowski, oficer prasowy KPP w Zgierzu.

Opisana sytuacja nie jest odosobnioną w naszym regionie. W Łasku w 2022 r. policja złapała również amatora "maryśki".

Plantacja marihuany w naszym regionie

Jak informuje w oficjalnym komunikacie na stronie lodzka.policja.gov.pl kom. Magdalena Nowacka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu, 11 lutego przed południem wywiadowcy pojechali pod jeden ze zgierskich zakładów. Funkcjonariusze sądzili, że pracuje tam mężczyzna, który może posiadać przy sobie środki odurzające. Policjanci dostrzegli 38-letniego mieszkańca powiatu łaskiego wychodzącego z pracy i postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia. Znaleźli przy nim dilerkę, a w niej 22 gramy suszonych grzybów. Mężczyzna przyznał, że są to grzyby halucynogenne. Wywiadowcy udali się wraz z psem zajmującym się wykrywaniem narkotyków do miejsca zamieszkania zatrzymanego 38-latka. Podczas przeszukania domu policjanci znaleźli oraz zabezpieczyli kolejne dwa opakowania zawierające 37 gramów suszonych grzybów, a także 350 gramów ściętych, przygotowanych do suszenia roślin konopi.

- Dodatkowo funkcjonariusze w budynkach gospodarczych na posesji odkryli dwa pomieszczenia piwniczne, w których znaleźli 45 doniczek z odurzającymi roślinami oraz urządzenia służące do ich uprawy. Wstępne badanie potwierdziło, że zabezpieczone rośliny to marihuana - dodaje kom. Magdalena Nowacka. 
Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, a także uprawy konopi. 38-latek był w przeszłości notowany za konflikty z prawem. Aktualnie grozi mu kara do 10 lat więzienia.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy