Reklama

Reklama

Prezydent Zgierza zarabiał w ubiegłym roku ponad 17 tys. zł miesięcznie. Czy to dużo?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Zgierza

Prezydent Zgierza zarabiał w ubiegłym roku ponad 17 tys. zł miesięcznie. Czy to dużo? - Zdjęcie główne

Prezydent Zgierza Przemysław Staniszewski | foto UM Zgierza

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Jak co roku samorządowcy mają obowiązek złożyć deklaracje majątkowe. Choć są one dostępne na stronach Biuletynu Informacji Publicznej, najczęściej mało kto wie, gdzie ich szukać. Śpieszymy zatem z pomocą. Dziś przyjrzymy się majątkowi prezydenta Przemysława Staniszewskiego.

Reklama

Oszczędności, których nie jeden zgierzanin może pozazdrościć

Według zeznania złożonego przez prezydenta Zgierza, głównym jego źródłem dochodów była w 2021 roku posada w ratuszu. Z tytułu piastowania urzędu Przemysław Staniszewski zainkasował ponad 183 tys. zł. Z tytułu świadczenia usługi eksperckiej Związek Miast Polskich wypłacił prezydentowi 560 zł. W pozycji poświęconej innym dochodom Przemysław Staniszewski wpisał kwotę 11 400 zł (z czego 3 tys. opodatkowane), z programu 500+ pobrał 12 tys. zł a z programu 300+ było to 600 zł (po 300 zł na każde dziecko).

Z prostej kalkulacji wynika zatem, że prezydent Zgierza osiągał w zeszłym roku miesięczne dochody na poziomie ponad 17 tys. zł. W tym roku będzie sporo więcej, bo po pierwsze radni podnieśli wynagrodzenie prezydenta, a po drugie od 29 grudnia 2021 roku Przemysław Staniszewski zasiada w radzie nadzorczej spółki EURO EKO MEDIA sp. z o.o. w Mielcu, a za to zwykle pobiera się diety.

Całkiem pokaźny majątek

Oprócz dochodów uzyskanych w 2021 roku Przemysław Staniszewski musiał też wykazać posiadany majątek. A ten przedstawia się imponująco. Prezydent naszego miasta posiada oszczędności w kwocie 122 tys. zł. Nie posiada natomiast walut obcych ani papierów wartościowych. Jest wraz z żoną właścicielem działki o powierzchni 1074 m.kw. wraz z domem o wartości bagatela 726 tys. zł oraz innej działki niezabudowanej o powierzchni 1561 m.kw. i wartości rzędu ponad 117 tys. zł. Do prezydenta Zgierza należy także samochód Mazda 6 z 2015 roku, na który wziął kredyt złotowy w wysokości 118 206, 32 zł.

Nie tylko dochody, są też zobowiązania

Prezydent Staniszewski – trzeba dodać uczciwie – to jednak nie taki krezus. Na część zakupów i inwestycji musiał pożyczyć z banku. Oprócz wspomnianej pożyczki na zakup auta, zaciągnął też kredyt hipoteczny na kwotę przekraczającą 434 tys. zł. W zgierskim Banku Spółdzielczym Przemysław Staniszewski zadłużył się z kolei na 30 tys. zł na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej na domu.

 

Czy takie dochody i zgromadzone oszczędności to dużo, jak na prezydenta niespełna 60-tysięcznego miasta? Oceńcie sami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy