Reklama

Reklama

Zapadł wyrok w sprawie Mamuki K. Mężczyzna skazany za brutalne zabójstwo łodzianki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Polska Policja

 Zapadł wyrok w sprawie Mamuki K. Mężczyzna skazany za brutalne zabójstwo łodzianki - Zdjęcie główne

Zapadł wyrok w sprawie Mamuki K. Mężczyzna skazany za brutalne zabójstwo łodzianki | foto Polska Policja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz 19 maja 2022 r. zakończył się proces Gruzina Mamuki K, oskarżonego o brutalne zabójstwo 28-letniej łodzianki, Pauliny D. Proces przeciwko 43-latkowi toczył się od listopada 2018 r. Jaki wyrok usłyszał?

Reklama

Brutalne zabójstwo 28-letniej Pauliny D. w Łodzi

Przypomnijmy, że 28-letnia Paulina D. zaginęła w sobotę 20 października 2018 r. Poprzedniego dnia kobieta wyszła z domu, by w godzinach wieczornych spotkać się ze znajomymi. Po raz ostatni 28-latkę widziano w towarzystwie mężczyzny, co potwierdził zapis miejskiego monitoringu. Do morderstwa kobiety doszło feralnej soboty przed południem.

Przyczyną śmierci łodzianki były rany kłute szyi, na ciele stwierdzono również ślady świadczące o pobiciu. W dniu zabójstwa, przed godz. 18 zwłoki kobiety znalazły się w okolicach Stawów Jana. Tam, zapakowane w torbę sportową i owinięte folią zostały odnalezione po 6 dniach.

Podejrzany o zabójstwo 28-latki z Łodzi Mamuka K. prawie bezpośrednio po morderstwie kobiety zniknął z Polski. Gruzin był poszukiwany międzynarodowym listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową Łódź-Polesie. Mamukę K. ujęto na początku listopada 2018 roku, na jednej z ulic w Kijowie. Po zgodzie ukraińskiego sądu na ekstradycję został przewieziony do Polski w czerwcu 2019 roku. 

W grudniu 2019 roku wyrok usłyszeli także, biorący udział w sprawie, dwaj obywatele Gruzji. Mężczyźni w wieku 39 i 42 lat byli oskarżeni o niezawiadomienie organów ścigania o zabójstwie Pauliny D. 39-latkowi postawiono także zarzuty składania fałszywych zeznań i utrudnianie postępowania karnego. 42-letni Gruzin usłyszał wyrok 1 roku i czterech miesięcy, a młodszy z mężczyzn 2 lat i czterech miesięcy pozbawienia wolności.

Koniec procesu Mamuki K. Sąd Okręgowy w Łodzi wydał wyrok

Na wniosek rodziny Pauliny D. jawność postępowania została wyłączona, więc wszystkie rozprawy toczyły się jedynie z udziałem osób powiązanych ze sprawą. Jawne natomiast było ogłoszenie wyroku – 19 maja 2022 r. Gruzin został uznany za winnego brutalnego zabójstwa. 43-latka skazano na 25 lat więzienia, warto dodać, że minimalną możliwą karą było 12 lat pozbawienia wolności, a maksymalną możliwą - kara dożywotniego pozbawienia wolności. W trakcie procesu skazany przyznał się do popełnienia morderstwa, nie przyznał się jednak do zgwałcenia łodzianki. Oskarżony po 20 latach będzie mógł ubiegać się o zwolnienie z więzienia.

- Oskarżony Mamuka K. został uznany za winnego jego dokonania – sąd przypisał mu popełnienie czynu z art. 148 par. 1 k.k., za co wymierzono mu karę 25 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo orzeczono, że oskarżony będzie mógł skorzystać z warunkowego zwolnienia po odbyciu 20 lat orzeczonej kary pozbawienia wolności. Sąd Okręgowy zmienił tym samym kwalifikację prawną czynu oskarżonego zawartą w akcie oskarżenia – zarzucono mu popełnienie zbrodni z art. 148 par. 2 pkt 2 k.k. w zw. z art. 197 par. 1 k.k. w zw. z art. 11 par. 2 k.k. Wyrok jest nieprawomocny - przekazała SSO Iwona Konopka, rzecznik prasowy ds. karnych Sądu Okręgowego w Łodzi.

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy