Reklama

Reklama

Zgierski Stary Młyn w plebiscycie na najlepszą rewitalizację! Czy ma szansę na wygraną?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMZ/plakat promocyjny

Zgierski Stary Młyn w plebiscycie na najlepszą rewitalizację! Czy ma szansę na wygraną?  - Zdjęcie główne

Zgierski Stary Młyn w plebiscycie na najlepszą rewitalizację | foto UMZ/plakat promocyjny

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Stary Młyn bierze udział w plebiscycie na najlepszą modernizację, mając tym samym szansę na tytuł najlepiej odrestaurowanej polskiej budowli. Internetowe głosowanie trwa do 20 maja.

Reklama

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Mieszczący się przy ulicy Długiej 41A zgierski Stary Młyn znalazł się wśród wielu budynków zgłoszonych do Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”. Zgierzanie (i nie tylko!) mogą głosować na obiekt w internetowej ankiecie dostępnej pod tym adresem (KILKNIJ).  Głosy można oddawać do 20 maja do godziny 12:00. 

„Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”. Stary Młyn ma szansę? 

Modernizacja Starego Młyna zakończona w 2021 roku obejmowała rozbudowę obiektu, nadbudowę o dodatkową kondygnację oraz, co najważniejsze, dostosowanie go do pełnienia obecnej funkcji – Miejskiego Ośrodka Kultury. Budynek, choć nabrał nowoczesnego wyglądu, zachował swój industrialny charakter. 

„W trakcie wykonywania kompleksowych prac budowlanych pamiętano, że w procesie przywracania budynkowi wymaganej wartości technicznej nie można zagubić jego walorów historycznych i architektonicznych. Po dokonanej rewitalizacji można śmiało powiedzieć, że tradycja połączyła się z nowoczesnością” – czytamy w opisie na stronie, na której możemy głosować na zgierski obiekt.

Zagłosowaliście już na Stary Młyn? Myślicie, że zgierski budynek ma szansę wygrać? 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy