Przełamania nie było. Boruta Zgierz przegrywa na inaugurację

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miejski Klub Piłkarski Boruta Zgierz

Przełamania nie było. Boruta Zgierz przegrywa na inaugurację - Zdjęcie główne

Boruta przegrywa z ostatnim zespołem w ligowej tabeli | foto Miejski Klub Piłkarski Boruta Zgierz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Podopieczni Piotra Szarpaka nie zaczęli rundy wiosennej rozegrywek IV ligi tak jakby tego chcieli. Miejski Klub Piłkarski Boruta Zgierz przegrał w Wiśniowej Górze z ostatnią drużyną w tabeli.

Zgierzanie wsparli Ukrainę

Na rozgrzewkę piłkarze Boruty wyszli w koszulkach z napisem "Solidarni z Ukrainą". Zgierzanie okazali w ten sposób wsparcie atakowanym przez rosyjskie wojsko naszym wschodnim sąsiadom.

Nieudany debiut w oficjalnym meczu Piotra Szarpaka

Piotr Szarpak zadebiutował w oficjalnym meczu w roli szkoleniowca Boruty Zgierz, ale nie był to debiut udany. Jego zawodnicy ulegli w Wiśniowej Górze miejscowej Andrespolii 1:2 i nieudanie wchodzą w rozgrywki rundy wiosennej.

Boruta Zgierz pojechał na mecz z Andrespolią w roli zdecydowanego faworyta, bowiem podopieczni Piotra Szarpaka mierzyli się z czerwoną latarnią IV ligi. Zgierzanie przystępowali do tego spotkania bez Beniamina Tonna i Joachima Pabjańczyka - obaj pauzowali za kartki, ale niestety w żaden sposób nie usprawiedliwia to czarno-białych.

Andrespolia Wiśniowa Góra wyszła na prowadzenie już w 4. minucie po trafieniu Kacpra Kosiora. Na zegarze nie mieliśmy jeszcze 20. minuty spotkania, a Borutę po raz drugi skarcił ich były zawodnik, Krystian Kamiński. Przed zmianą stron udało się co prawda strzelić kontaktową bramkę za sprawą Macieja Kowalczyka, ale to wszystko na co było stać zgierski zespół tego dnia. Podczas drugich 45 minut czerwony kartonik obejrzał jeszcze Oleksii Naidyshak.

Klątwa Wiśniowej Góry cały czas trwa. Oficjalna strona zgierskiego klubu przypomniała, że Boruta jeszcze nigdy nie wygrał z Andrespolią na jej terenie i po ostatnim spotkaniu to się nie zmieniło.

Andrespolia Wiśniowa Góra 2:1 MKP Boruta Zgierz

1:0 - Kacper Kosior 4’

2:0 - Krystian Kamiński 19’

2:1 - Maciej Kowalczyk 35’

Boruta: Niedomagała - Kowalczyk, Bierżyński, Grzybowski, Pawlikowski - Madejski (Retkowski 81’), Knera, Chmielewski (Fudała 66’), Naidyshak - Misiak, Ślęzak