Reklama

Reklama

Pilnie potrzebna krew i płytki krwi. Na Krzysztofa w domu czeka malutkie dziecko

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pilnie potrzeba krew i płytki krwi dla Krzysztofa

Pilnie potrzebna krew i płytki krwi. Na Krzysztofa w domu czeka malutkie dziecko - Zdjęcie główne

grafika SP 11 w Zgierzu | foto Pilnie potrzeba krew i płytki krwi dla Krzysztofa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Pilnie potrzebna krew i płytki krwi dla syna Krzysztofa Jabłońskiego. Na mężczyznę w domu czeka 4-miesięczne dziecko.

Reklama

W sieci pojawił się apel o zbiórce krwi i płytek krwi dla chorującego na chłoniaka 34-letniego Krzysztofa Jabłońskiego ze Zgierza. Na swojego tatę w domu czeka żona i 4-miesięczne dziecko. 

Zbiórka krwi i płytek krwi dla Krzysztofa

34-letni Krzysztof cierpi na złośliwy nowotwór - chłoniaka. Chory jest synem Ewy Jabłońskiej, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Zgierzu. SP 11 wspiera walkę pana Krzysztofa z chorobą i napisali na swoim fanpage, o tym, że potrzebna jest krew i płytki krwi dla niego. Szkoła Podstawowa napisała w swoich mediach społecznościowych: 

- Syn naszej Koleżanki - Ewy Jabłońskiej, PILNIE potrzebuje krwi i płytek krwi.
34-letniego Krzysztofa atakuje wyjątkowo agresywny i złośliwy nowotwór - chłoniak. Każda kropla krwi jest dla niego na wagę ŻYCIA. W domu na Krzysztofa czeka żona i 4-miesięczne dziecko... - napisali na swoim fanpage. 

Istotną informacją przy oddawaniu krwi ze wskazaniem jest podanie imienia i nazwiska chorego i w jakim szpitalu aktualnie przebywa. A jeśli chcemy oddać też płytki krwi, konieczne jest zapisanie się. 

- Na oddanie płytek krwi trzeba się zapisać w Centrum Krwiodawstwa w Łodzi, dzwoniąc na numer 426161457. Na oddanie krwi nie trzeba się zapisywać. Aby oddać krew lub płytki dla Krzysia, podajcie następujące dane: Krzysztof Jabłoński - Oddział Hematologii Ogólnej w Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi - informuje szkoła. 

Pamiętajmy, że do oddawania krwi należy się odpowiednio przygotować. Trzeba tego dnia się wyspać i zjeść lekkie śniadanie. Na zbiórkę krwi przyjdź będąc zdrowym. Krew można oddawać nie częściej niż co 8 tygodni. Sześć razy w ciągu roku - mężczyźni, cztery razy w roku - kobiety. 
CZYTAJ TAKŻE: Policjantka ze Zgierza potrzebuje Waszej pomocy. Walczy z rakiem

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy