Reklama

Reklama

Nowe składowisko odpadów na zgierskiej Borucie. Urzędnicza machina ruszyła ponownie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: WIOŚ w Łodzi

Nowe składowisko odpadów na zgierskiej Borucie. Urzędnicza machina ruszyła ponownie - Zdjęcie główne

zdjęcie ilustracyjne | foto WIOŚ w Łodzi

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz W pamięci zgierzan wciąż żywy jest pożar składowiska plastików, który miał miejsce cztery lata temu. Nie ustają także samozapłony zakopanych pod ziemią beczek z chemikaliami, które pozostały po dawnych zakładach chemicznych. Tymczasem władze miasta nie bacząc na obawy mieszkańców, forsują uruchomienie nowego składowiska odpadów.

Reklama

Zgierzanie nie chcą nowego składowiska odpadów

Stacja przeładunkowa odpadów innych niż niebezpieczne – tak uspokajająco brzmi nazwa inwestycji na terenie Parku Przemysłowego Boruta w sąsiedztwie starych hałd, na których spoczywają niezbadane chemikalia po dawnych zakładach przemysłu barwniczego. Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej (tj. de facto zgody) na budowę składowiska złożyła firma RS II sp. z o.o., czyli ta sama, która zajmuje się wywozem odpadów komunalnych w Zgierzu. Według planów, w przyszłości miałby tam powstać magazyn pod chmuOrką, bez żadnych zabezpieczeń. W nim znajdowałyby się różne odpady, w liczbie do 30 tysięcy ton.

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Łodzi uchyliło niedawno poprzednią decyzję prezydenta Zgierza i zwróciło sprawę do ponownego rozpatrzenia. SKO podważyło wartość raportu oddziaływania na środowisko złożonego przez inwestora. Teraz administracyjna machina ruszyła od nowa. Stosowne obwieszczenie wydał już prezydent Staniszewski. Inwestor musi teraz przedłożyć nową wersję raportu oddziaływania na środowisko, a następnie mieszkańców czekają zapewne kolejne konsultacje. Wszystko wskazuje na to, że tym razem inwestor dopnie swego. Mimo sprzeciwu zgierzan.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy